Menu

A+ A A-

Yardımcı siteler açmanın faydaları nelerdir?

İnsanlar daha fazla bulunabilmek için ikinci, üçüncü hatta dördüncü sitelerini yaptırırken siz hala doğru dürüst çalışan bir tanesine bile sahip değil misiniz?

Fazla internet sitesi göz çıkarmaz!

İnternet siteleri sayesinde işlerini geliştiren, kazançlarına kazanç ekleyen site sahipleri, yani tecrübe sahipleri daha fazla bulunabilmek adına sektörleri ile ilgili yeni alan adları alarak yeni yardımcı siteler açıyorlar.

Yardımcı internet siteleri açmanın faydaları

Bu durumu rekabetin arttığı kelimelerde "tutundurma çalışmaları" olarak adlandırabileceğimiz gibi, rekabet fazla olmasa bile daha fazla kişiye ulaşmanın yolu veya oluşabilecek olası rekabetin önüne geçmek olarakta adlandırabiliriz.

Yardımcı siteler açmanın sağlayacağı faydaları bu 3 ana madde üzerinden açıklayalım.

1Rakip firmaların gün geçtikçe çoğalması sonucu pazar payınız düşebilir, bu gibi durumlarda yardımcı siteler (2. ve 3. siteler) açmak çok doğru ve gerekli bir hamledir. Bu madde yardımcı sitelerin "tutundurma çalışması" olarak kullanımıdır.

2Çok kaliteli bir siteniz olsa dahi o siteyle her anahtar kelimede başa güreşemezsiniz. Google her siteye biraz trafik sağlamak eğiliminde olduğu için 1 siteyi maksimum 10 kelimede 1. sıraya koyarken, diğer kelimelerde ilk sayfaya veya ikinci sayfa doğru dağıtır, başka sitelere şans verir. Bu aşamada yardımcı siteleriniz devreye girer "x" kelimede ana sitenizin alamadığı trafiği o alabilir. Bu madde yardımcı sitelerin "daha çok kişiye ulaşmak" için kullanımıdır.

3Akıllıca davranarak internet üzerinde boş bir sektör yakaladıysanız, bu sektöre internette öncülük ediyorsanız veya bulunduğunuz sektörde fazla rakibiniz yoksa, bu böyle sürecek demek değildir.
Çokta uzak olmayan bir tarihte rakiplerinizin kuyruğunuzda biteceğinden emin olabilirsiniz. Bunun yaşanmasını önlemek için pazara girmesi muhtemel rakiplerinizin giriş yollarını kesmelisiniz. Sektörünüzle ilgili güzel alan adlarını almalı, hazırda bir kaç yardımcı site tutmalısınız.
Bu madde yardımcı sitelerin "olası rakipleri durdurmak" için kullanımıdır.

Sıraladığımız bu maddeler nedeniyle yardımcı siteler açmanın bir gereklilik olduğu anlaşılıyor.

Yeter ki doğru yere yaptırın, seçimleriniz boş çıkmasın

İnternet sitesinin faydalarını ve getirilerini anlamış olan, işlerini geliştirmek için yardımcı siteler yaptırmayı düşünen kişiler genelde bu konuda sabırsız ve aceleci davrandıkları için çeşitli garantiler veren kişilere güvenerek yıpranabiliyorlar.

Tavsiyemiz yapacakları seçimlerin boş çıkmaması için garanti kavramı üzerine biraz düşünmeleri.

Şöyle ki; Google ve diğer pek çok trafik sağlayan arama motoru bağımsız çalışır. Reklamları dışında para vererek ilk sıraları garanti edemezsiniz, tamamen oluşturdukları algoritmaya göre sıralamaları belirlerler. İşi yapan sanal bir zekadır, makinedir. Bu algoritmalar sistemli şekilde çözülememesi için güncellenir, güçlendirilir. Bu nedenlerle "garanti pozisyon" sağlayabilirim iddiası gerçek dışıdır, göz boyamaktan başka birşey değildir.

Kalıcı SEO bir sır değildir!

SEO nun başarılı olmasını sağlayacak temel faktörler bellidir. Garanti bunlardan bir tanesi değildir!

1Bilgi ve tebrübe

2Harcanan emek ve zaman

3Sabır

Çoğu zaman bilgi ve tecrübe yeterli olabilir ama bazen emek ve zaman harcamak, sabretmek gerekir.

Ekran Görüntüleri ;

 • Muhasebe Programı internet sitesi
 • Neden biz sayfası
 • Ana ve iç sayfa tam ekran görünüm
 • Slide show - Ürün tanıtım bannerları
 • Ürün görselleri yakın görünüm.
 • Hakkımızda ve ürün sayfaları
 • Sitenin ana sayfasından odaklanmış görünüm
 • Neden biz?
 • Ana ve iç sayfa tam ekran görünüm
 • Slide show - Ürün tanıtım bannerları
 • Ürün görselleri yakın görünüm.
 • Hakkımızda ve ürün sayfaları

Ulaşım Bilgilerimiz

Fevzi Çakmak Mahallesi
1007 sk, No: 12/2
34220 Esenler
İstanbul / Türkiye

E-posta

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Bizi Tanıtın

Facebook Twitter Google+ RSS

Hızlı İletişim Formu

Mesaj, mail ve telefon numaranızı giriniz