Menu

A+ A A-

İnternet sitenizi nasıl daha fazla kişiye ulaştırabilirsiniz?

Sitenize daha fazla insanının ulaşması için pek çok yöntem var. Bu yöntemlerden önemli bir tanesi de içerik geliştirmektir.

İçerik geliştirerek nasıl daha fazla ziyaretçi çekeceğim?


Basit bir örnek ile açıklamaya çalışalım;
Sitenizde sadece mitsubishi colt modelinin tanıtımı yapılıyorsa doğal olarak sadece "mitsubishi colt" ile ilgili yapılan aramalarda bulunabilirsiniz.Bu örnekteki mantık tüm sektörler ve internet siteleri için benzer şekilde çalışır, içerik kraldır. Toplasanız 3-5 sayfa içerik barındıran siteler ile 100 - 150 sayfa içerik barındıran siteler sizin için aynı faydayı sağlayamaz. Eğer sitenizin içeriğini geliştirir ve örneğin mitsubishi lancer modelini de tanıtırsanız "mitsubishi lancer" aramalarında da görüntülenirsiniz.
Sonuç olarak "mitsubishi colt" ile ilgili aramalardan sitenize 1000 kişi ulaşıyorsa "mitsubishi lancer" ile ilgili aramalardan da ekstra 1000 kişi size ulaşabilir. Site trafiğinizi böylece iki katına çıkartmış olursunuz.

Somut bir örnek ile konuyu derinleştirelim;
Aşağıda bulunan resimdeki veriler arama motorları kullanarak sitemize ulaşan ziyaretçilerin, kullandıkları anahtar kelimeler ve sayılarına ilişkin istatistiklerden bir kesittir.
Örnek: Resimdeki verilere göre Google?da ?kubota traktör? şeklinde yapılan aramalar ile sitemize 5.489 ziyaretçi ulaşmıştır.
Not : Resimdeki veriler google analytics ile elde edildi.


Resimdeki verileri nasıl yorumlarız?

Açıkça görüldüğü üzere sitemizde barındırdığımız içerik arttıkça arama motorları vasıtasıyla ulaştığımız insan sayısı artmaktadır.
Eğer kim uğraşacak içerik geliştirme ile deseydik ve sitemiz sadece kubota traktör ile ilgili olsaydı, L200 ve L300 aramalarından sitemize ulaşan 7.973 kişiye hiç ulaşamayacaktık.
Kaldı ki resimde yer veremediğimiz 50.000 farklı anahtar kelime ve 100'lerce farklı konu ile ilgili arama yaparak bize ulaşan ziyaretçiler mevcut.

Sonuç olarak ;

Satışını yaptığınız hizmet ve ürünler ile ilgili ekleteceğiniz her içerik (makale, resim, video, tanıtım yazıları v.b.) sizin bulunabilirliğinizi arttıracağından direkt olarak işletmenize fayda sağlayacaktır. İçerik geliştirmek bir bütün olarak ele alınması gereken başarılı bir SEO nun gereklerinden bir tanesidir.

Mitsubishi modellerinin yanı sıra japon devi kubota traktörlerinin kapsamlı olarak tanıtıldığı mitsubishioto.com benzeri bayii sitelerinden dopdolu içeriği ile ayrılıyor, bu sayede arama motorlarından daha fazla ziyaretçiye ulaşarak bilinirliğini ve satışlarını arttırabiliyor.

Ekran Görüntüleri ;

  • Sitenin ana sayfasından bir görünüm
  • Arama motoru uyumlu slider modülü
  • Deneme sürüşü randevu formu
  • Aracın her açıdan görülebildiği 360 derece görünüm modülü
  • İç sayfalarda resim galerileri, renk seçenekleri vb
  • Sitenin ana sayfasından bir görünüm
  • Arama motoru uyumlu slider modülü
  • Deneme sürüşü randevu formu
  • Aracın her açıdan görülebildiği 360 derece görünüm modülü
  • İç sayfalarda resim galerileri, renk seçenekleri vb

Ulaşım Bilgilerimiz

Fevzi Çakmak Mahallesi
1007 sk, No: 12/2
34220 Esenler
İstanbul / Türkiye

E-posta

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Bizi Tanıtın

Facebook Twitter Google+ RSS

Hızlı İletişim Formu

Mesaj, mail ve telefon numaranızı giriniz